Pridat.eu

online hra Anno1777 - rady jak hrát a vydělávat


Další (rozšiřující) tipy, jak vydělávat ve hře Anno1777

  Zde naleznete další možnosti jak můžete ve hře vydělávat. Je na to potřeba už mít nějaký kapitál a většinou také i znalosti a zkušenosti. Pokud přijdete ještě na něco dalšího, určitě mi napište :-)


Anno1777 - akcie hry

Akcie samotné hry Anno1777

  V menu "Partners" si v záložce "Market" můžete koupit přímo akcie této online hry. Cena akcií se mění dle poptávky a nabídky a ceny za akcie jsou v EURech. Koupit můžete i 1 akcii. Můžete vydělávat na levném nákupu akcií a dražším prodeji. U těchto akcií se neplatí žádné daně, takže i pohyb o 0,01 EURO je čistý zisk (pokud by jste prodali).

  Druhou zajímavou možností, jak vydělávat na akciích Anno1777, jsou dividendy. Ve hře existuje 1 milión kusů akcií. Jak hráči ve hře utrácejí peníze (např. za otevření firmy, přesun do regionu, blokace otroka na týden apod), ukládají se všechny peníze do fondu hry, který vidíte na obrázku v tom oranžovém sloupečku. Vždy když se tento fond hry naplní na částku 10 000 EURO, vyplatí se všem držitelům akcií Anno dividenda 0,01 EURO za každou akcii, fond se vynuluje a plní se opět znova. Máte-li třeba 100 akcií, získáte při každém přepočku 1 EURO. Obvykle se dividendy vyplácejí cca 1x měsíčně.


Spekulace na měnové burze

  Můžete vydělávat tím, že koupíte jakoukoliv měnu ve hře, počkáte si až se změní kurz a prodáte :-) Třeba je kurz 1 Gold = 27 Kč, koupíte si Kč měnu např. za 10 Goldů a když kurz klesne na 24 Kc, zase Kč vyměníte zpátky na Goldy (v tomto případě by jste získali cca zpět 11,20 Gold). Musíte k tomu připočítat poplatek za směnu, takže nemůžete měnit příliš úzké rozmezí a je to také riskantní, protože nikdo nikdy neví jakým směrem se kurz bude pohybovat.


Výdělek na kurzu EURO / GOLD

Anno1777 - viditelný výkyv kurzu, jak proběhla výměna 100 EUR

  Kromě spekulace u místní měny / Gold můžete také samozřejmě vydělávat na rozdílech Euro / Gold. Zde však máte jednu výhodu, protože víte, kdy se cca změní výrazněji kurz. Jak je u akcií hry Anno (viz výše) popsán fond hry v EURech, tak existuje také fond hry v Goldech. Je to ten druhý - zlatý sloupeček na obrázku výše. Z tohoto fondu se vyplácí převážně odměny hráčům, kteří bojují o region, nebo sem přibývají firemní poplatky za licence apod. Jelikož je z tohoto fondu mnohem více výdajů nežli přijmů, klesá fond k nule. Jakmile Goldový fond dosáhne nuly, ihned se automaticky vymění 100 Euro (z toho Euro fondu) na Goldy, které se objeví v Goldovém fondu.

  Tato výměna 100 Euro způsobí, že se výrazně změní kurz na burze (viz obrázek). Např. z 5,8 je 5,2! Můžete v tento okamžik efektivně "levně" nakoupit až cca 60 Euro. Je to však náročné na rychlost, protože to sleduje hodně hráčů a během několika sekund je kurz zpátky (nebo kurz i přestřelí na opačnou stranu, když prodá hodně hráčů, takže by jste naopak prodělali)! Jakmile se kurz vrátí zpět, pak prodáte postupně po 5 kusech Eura a koupíte si zase zpět goldy. Když v tom budete dobří, můžete na této 1 akci vydělat i 30 Goldů! Toto můžete praktikovat každý den ,neboť Goldový fond se vyprázdní denně. Nesmíte však refreshovat stránku moc intenzivně, protože by jste dostali chybu "moc připojení najednou". Pro mě je to spíš ruská ruleta, ale třeba Vám to bude vyhovovat :-).

  Malý (nebo spíš velký) tip k tomuto výdělku: víte-li, že uskutečníte osobně výdaj, který přímo ovlivní tento Goldový fond, můžete si otevřít 2 okna webového prohlížeče a do jednoho si připravit nákup Eura a ve druhém okně pak uskutečníte onen výdaj a rychle překliknete ve druhém okně na nákup Eur a koupíte je. Například, když v boji jedete na pozici Generála, víte, že odměnou za dosažení je 100 Goldů. Jednoduše si počkáte, až Goldový fond klesne pod 100, a teprve pak dokončíte Generála....


Nákup velkého množství neblokovaných otroků

Anno1777 - Otroci

  Tato metoda výdělku už dnes není moc efektivní, neboť bonusy za otroky jsou buď nulové nebo hodně nízké, ale občas se ještě dá vydělat. Pokud je ve Vaší zemi (nebo ostrově) alespoň nějaký přijatelný bonus za "Bonus Direct Slaves", pak jednoduše 1x za 24 hodin nakoupíte na trhu s otroky všechny otroky, které jsou k dispozici za 0,01 Gold. Tedy kromě těch, co již téměř expirují.

  Před tímto nákupem otroků, je potřeba, aby jste měli své wellness cca na 75 procentech. Jakmile nakoupíte všechny dostupné otroky, koupíte rychle víno s 25 body, tím dostanete 100% wellness a vyberete "Bonus Direct Slaves" + vyberte také ty zbývající bonusy. Jelikož "Bonus Direct Slaves" už dneska není moc vysoký, jste v podstatě "ve ztrátě", nicméně během 24 hodin obvykle neztratíte úplně všechny otroky, takže na některé uplatníte bonus znova i následující den (dny), čímž se to téměř kompenzuje (vyděláte podle toho, kolik jich přežije...). Nepochybně k tomu získáte nějaký drobný příjem z koupených otroků, protože z tohoto množství jistě někdo půjde do práce a zaplatí Vám daň ze mzdy.

  Není to moc zázračný zisk, ale dají se tímto způsobem drobné získat. (Pokud tedy existuje přijatelný "Bonus Direct Slaves"). Nevýhodou tohoto výdělku je poměrně velký "útok" na státní kasu, kterou tímto ruinujete. I proto spadly tyto bonusy na bod mrazu a neblokovaný otroci se v podstatě za více jak 0,02 nedají prodat na trhu.

Tip: tato metoda se dá trošku zefektivnit tím, že koupíte pouze "zelené" aktivní otroky. Tj takové u kterých je velká šance, že půjdou pracovat a tudíž Vám přinesou zisk. Koupíte jich tedy mnohem méně.


Prezident a Guvernéři

Anno1777 - Prezident a Guvernéři

  Zajímá Vás politika a ekonomika? Pak kandidujte ve volbách a pokud zvítězíte, budete mít na starost daně a politiku státu. Volby se konají vždy na začátku každého měsíce a poplatek za kandidaturu je 5 Gold. Vyplníte své volební prohlášení, tedy důvod proč by lidé měli volit právě Vás. Cca po 2 dnech jsou volební přihlášky uzavřeny a kandidáti odtajněni.

  Každý občan v daném státě pak má možnost dát 1 svůj hlas libovolnému kandidátovi. Volby trvají cca 1 den. Poznáte to podle toho, že vlevo pod měnou budete mít nápis "VOTE". Ten, kdo získá nejvíce hlasů se stane Prezidentem a má 5 hlasů při navrhování změn. Ostatní se stanou Guvernéry a mají po 1 hlase. Samozřejmě že elita národa pobírá denně mzdu, kterou si sama nastaví a odhlasuje. Většinou je však mzda spíše symbolická, aby nedocházelo k tunelování státní kasy. Kandidovat a volit můžete pouze v zemi, kde máte občanství s výjimkou ostrovů, které jsou soukromé, tedy patřící konkrétnímu hráči (ten si tam vládne sám).


Ostrovy (soukromé území - Private Lands)

Anno1777 - Private Lands

  Máte-li dostatek peněz a zkušeností, můžete si koupit svůj vlastní ostrov (soukromé území). Máte zde vlastní měnu. Daně a bonusy si nastavujete sami podle libosti, dále si nastavujete podmínky pro ostatní hráče (např jaké firmy se zde mohou otevřít, jaké minimální wellness hráči musí mít...), přijímáte nebo propouštíte občany apod. Státní rozpočet ostrova patří celý Vám. Bude-li Váš ostrov dobrý, bude Vám přinášet pěkné zisky. Ostrov se dá koupit na burze nebo od adminů hry. Cena od adminů je stanovena podle počtu obyvatel:

  • Maximálně 1 000 obyvatel - 100 EURO
  • Maximálně 10 000 občanů - 1000 EURO
  • Maximálně 100 000 občanů - 10.000 EURO


--------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajímají-li Vás další možnosti výdělků v této hře, podívejte se na ostatní části tohoto návodu:


Máte dotazy ke hře? Napište mi. Můj nick ve hře je Zuzule, nebo pište na email: Zuzule79@seznam.cz