Pridat.eu

online hra Anno1777 - rady jak hrát a vydělávat


Boje o regiony ve hře Anno1777

  Bojování o regiony je alternativní způsob výdělku ve hře Anno1777 oproti bojování o otroky (není vhodné praktikovat obojí současně). Je však potřeba mít vlastní kapitál do začátku. Bojování o regiony je časově nenáročné a pohodlné na rozdíl od bojování o otroky, kde musíte ideálné bojovat každých 20 minut. U regionů bojujete obvykle pouze 2-3x denně.

Anno1777 - boj o regiony

Podmínky pro boj o regiony

  Aby jste mohli bojovat o regiony, musíte mít wellness minimálně 25% (ideální je, pokud máte dům q5 a kompletní sadu oblečení) a musíte mít koupené zbraně.

  Rozlišují se 2 druhy bojů. Útočné boje, tj dobýváte nové regiony (potřebujete útočné zbraně) a obranné boje (využíváte obranné zbraně). Dále je tu podmínka, že musíte mít alespoň 1 zbraň opačného druhu. Chcete-li třeba jenom bránit, musíte si přesto k obranným zbraním zakoupit alespoň 1 ks útočné zbraně (v tomto případě stačí útočná q1). Nejefektivnější je samozřejmě zakoupit celou sadu zbraní kvality q5. Jedna zbraň q5 se prodává cca od 1,4 - 4 GOLD a zbraní existuje 20 druhů (10 obranných + 10 útočných).

 Způsob bojování a bodování je stejný, jediným rozdílem mezi útokem a obranou je, že při útočení musíte být fyzicky přítomni v daném regionu o který bojujete. Naopak při bránění můžete být kdekoliv na světě a můžete dokonce zrovna i pracovat (otázkou je, jestli to není bug hry :-)).Jak se bojuje o regiony

 Chcete-li bojovat, jděte do menu "Fight" do záložky "Countries Wars". Zde naleznete několik dalších záložek. V "Active Battles" jsou otevřené války Vašeho národa nebo Vašich spojenců, kterých se můžete účastnit. Chcete-li se zapojit do války svých spojenců, musíte být fyzicky přítomni v daném regionu (i kdyby jste ho bránili). Pokud není žádná válka otevřená, můžete ji zahájit sami v záložce "Start". Zahájení války Vás bude stát 1 Gold. Když se přidáte do otevřené války, neplatíte samozřejmě nic.

 Na rozdíl od útočení na otroky, zde není žádný časový limit 20 minut. Můžete hodit tolik útoků, kolik chcete hnedka za sebou. Každý boj o region trvá 24 hodin. Po této době připadne region tomu národu, který bitvu vyhraje.

  Důležité info: jakmile máte koupené zbraně, už nesmíte bojovat o otroky, protože by jste opotřebovávali zbraně (0,5 bodu za každý útok na otroka - nejprve se spotřebovávají obranné a když nemáte, pak útočné zbraně) a to by Vás vyšlo dost draho!

  Každá zbraň, kterou vlastníte, Vám dává určitý počet bodů v závislosti na Vašem wellness. Máte-li nejlepší zbraň kvality q5, máte 500 bodů. Toto je maximum Vaší zbraně při wellness 100%. Všechny body Vašich zbraní stejného typu se sečtou a to je Vaše celková síla (útok / obrana). Máte-li tedy všech 10 obranných zbraní, máte při 100% wellness celkem 5000 bodů do obrany (nemáte-li žádnou hodnost).

  Boje o region se zúčastníte kliknutím na tlačítko "Fight". Podle toho kolik máte bodů ve zbraních a podle Wellness, tolika body přispějete do války svému národu. Je logické, že daný region po 24 hodinách získá ten národ, který bude mít nejvíce bodů. Z každého regionu pak máte provizi, podle toho kolik procent bodů jste udělali ve válce (Influence(%) - vliv). Lukrativní regiony generují zisk i desítky Goldů denně! Naopak jiné regiony nemusí přinášet nic. O daný region se může bojovat znova nejdříve za 10 dní. Nesmíte klikat na tlačítko "Fight" moc rychle! Pokud se pomalu načítá webstránka, počkejte! Útočte minimálně po 1 sekundě (po načtení stránky) a více. Jinak riskujete zablokování účtu na 24 hodin!

  Jedna Vaše zbraň vydrží celkem 250 úderů (kvality q5), pak se rozpadne. Po každém úderu Vám klesne wellness minimálně o 5%. Budete-li chtít, můžete si zde zakoupit wellness balíček za Eura, je to však drahé. Kupování wellness se vyplatí jen při bojích o lukrativní region nebo při zvyšování Vaší bojové hodnosti (viz níže).

  Vždy, když v boji (v jedné bitvě) dosáhnete určitého počtu bodů, získáte odměnu z fondu hry - viz tabulka.


Anno1777 - odměny

Jak vydělávat na bojích o regiony

  Dobyté regiony přináší zisk podle Vašeho podílu (vlivu). Náklady na boj však něco stojí a vůbec nejdražší je dokupování wellness za Eura. Náklady za Eura se Vám obvykle nevrátí u žádného regionu. Proto je ideální bojovat tak, aby jste nemuseli wellness za Eura kupovat. Předpokladem pro tuto taktiku je, že máte vlastní (nebo pronajatý) dům q5 a také kompletní sadu oblečení q5. Jelikož boj trvá 24 hodin, využíváte sílu regenerace wellness. Jednoduše si počkáte, až Vám wellness samo vyleze cca na 70-75%, pak několikrát zaútočíte až do cca 50% wellness. Pak si dáte půlden pauzu a počkáte si než se Vám zregeneruje na 70-75% a poté opět útočíte. Vyplatí se Vám také kupovat nejlepší víno a jídlo q5 pro rychlejší regeneraci.

  V jednotlivých regionech útočíte během 24 hodin vždy do úrovně bonusů. Buď na 40 000 nebo 80 000 bodů.. Vyděláte tímto denně 1-2 Goldy. Od toho je nutné odečíst náklady na zbraně. Na jídlo a víno obvykle vyděláte každodenní prací + bonusy. Na oblečení zase vyděláte z work bonusu.

  Boj na 40 000 bodů je také často pravidlem v jednotlivých zemích. Výhodou je, že všichni mají stejný % podíl z dobytého regionu. Jelikož se nejefektivněji bojuje právě na 40 000 bodů, je nutné, aby v daném národě bojovalo co nejvíce hráčů. Pak se snadno brání dobyté regiony před nepřáteli. Z tohoto důvodu také vznikají různé aliance národů (= více bojeschopných hráčů).

  Pravidlo maximálně 40 000 bodů na region samozřejmě neplatí, pokud si chcete vytvořit vyšší pozici. Je však nutné si zjistit jaká jsou pravidla u Vašeho konkrétního státu. Dále toto pravidlo neplatí, pokud se nepřítel brání.

  Na obrázku níže vidíte získané regiony (můj % podíl) a zisk, který mi vygenerovali za 24 hodin. Zisk vyberete kliknutím na tlačítko vedle měny. Máte-li zisk nad 0,1 zaplatíte z toho daně svým 2 otrokářům.


Anno1777 - získané regiony - výdělek z regionů za 24h

Bojové hodnosti

  V bojích získáváte zkušenosti, které se cení. Když dosáhnete 10x stejné bodové hranice (viz tabulka odměn) získáte u této bojové hryvyšší hodnost + jednorázovou finanční prémii navíc. Vyšší hodnosti dosáhnete udělaním dalších 10x bodů z vyšší kategorie atd. Hodností existuje celkem 8 a co je hlavní, každý stupeň Vám zvýší bodovou hodnotu Vašich zbraní o 10 procent (natrvalo). Pro lepší pochopení, se mrkněte do tabulky hodností:

PozicePotřebné body (10x)Bonus do zbraní celkemZbraně body (set)Jednorázová prémie
bez pozice---0%5000b---
1-Private40 000b10%5500b5 Gold
2-Corporal80 000b20%6000b5 Gold
3-Sergeant200 000b30%6500b10 Gold
4-Litenau400 000b40%7000b20 Gold
5-Captain800 000b50%7500b50 Gold
6-Major2 000 000b60%8000b100 Gold
7-Colonel4 000 000b70%8500b200 Gold
8-General8 000 000b80%9000b300 Gold

  K jednorázové prémii také samozřejmě obdržíte běžnou prémii za dosažení dané úrovně. Tedy např. při dosažení poslední pozice Generála získáte 300 + 100 = 400 Gold.Jak bojovat při dokupování wellness

  Pokud si musíte při boji dokupovat wellness za Eura, bojujte nejlépe při wellness 75%-100%. Zbraně Vám dají nejvíce bodů a je to nejefektivnější. Údery vs wellness vychází cca na 3-3-2. Když máte wellness 77% a více - útočíte, když máte 76% a méně - dokupujete wellness.Jak získat Generála co nejlevněji (nejefektivněji)


Anno1777 - Generál

  Chcete-li dlouhodobě bojovat o regiony, je ideální investovat do pozice nejvyšší - Generála. Nejefektivnější z finančního hlediska pro získání pozice generála je, otevřít si současně 10 různých bitev a během 24 hodin udělat po jednotlivých stupních jednotlivé pozice až do té nejvyšší. Tedy uděláte 10x 40 000 bodů, čímž získáte Private, pak v těch samých bojích pokračujete dále na 10x 80 000 bodů, čímž získáte Corporal ..... až nakonec pojedete 10x z 4 000 000 na 8 000 000 bodů a získáte pozici Generála. Výhodou této metody je, že nemusíte začínat pořád od nuly, ale pokračujete dále. Velkou nevýhodou je však časová a psychická náročnost (celkem naklikáte 10 * 8 000 000 = 80 miliónů bodů). Rezervujte si na toto čas 24 hodin (ano den bez spánku), kdy musíte každé 2 sekundy kliknout myší! Spotřebujete cca 45 sad zbraní, je to cca 15600x kliknutí myší! Toto je opravdu náročné udělat najednou, ba skoro nereálné. Spíš si to uděláte postupně :)

  Mega důležité info: musíte vždy počkat, až se Vám načte stránka a pak počkat minimálně 1 sekundu! Pokud by jste kliknuli rychleji, zablokuje se Vám účet na 24 hodin!!! Z tohoto důvodu velmi důrazně doporučuji, pokud se o toto budete pokoušet, to dopředu oznámit adminům hry a nejlépe být v kontaktu přes skype apod se zkušeným hráčem, který Vám případně pomůže a napíše adminům žádost o odblokování. V těchto případech většinou admini účet odblokují (cca do hodiny). Já jsem si tímto způsobem vytvářel Generála a podařilo se mi zablokovat účet 3x :-) Nicméně já jsem to udělal, když byli body poloviční (tj místo 8 000 000 bylo jen 4 000 000 bodů.) celkem za 14 hodin. Údajně jsem jediný člověk, který si tímto způsobem udělal Generála ve hře :) Asi měsíc po mém výkonu se změnily podmínky a zdvojnásobily potřebné body. Dnes to v podstatě není v lidských silách udělat.

  Tip: jelikož musíte při bojích neustále rolovat myší, aby jste se dostali k tlačítku "Fight" či k Euro-wellness balíčkům, doporučuji při útočení na hodně bodů si obrazovku prohlížeče zmenšit, aby jste viděli dokupovaní wellness za Eura bez rolování. Ve Firefoxu to uděláte nejrychleji stiskem klávesy "CTRL" + rolovacím tlačítkem na myši.

  Aby jste si mohli takto udělat Generála najednou, je potřeba mít k dispozici minimálně 700 Euro na účtu! Získáte hodně bonusů v Goldech (přesně 2690 Goldů), nicméně to nepokryje Vaše náklady a bude Vás to stát cca 250-300 Euro. Na konci budete mít z těch 700 Euro cca 250-300. Investice se v dlouhodobém horizontu vyplatí. Denně pak uděláte v bojích 40 000 bodů na 6 úderů, aniž by jste utráceli za dokupování wellness v EUR, tedy získáte denně 1 Gold. Teoreticky na jednu sadu zbraní (tj na 250 úderů) získáte v bonusech cca 41 Goldů (250/6=41) bez nákupu wellness za Eura cca za 41 dní. Po odečtení nákladů na zbraně 15-20 Goldů jste v plusu cca 26-21 Goldů (41 dní). Což měsíčně je zisk cca 20 Goldů. Toto je pouze zisk z bonusů hry. K tomu budete mít ještě zisk z vlivu daného regionu! To už však spočítat nejde, protože regiony jsou různě výnosné.

  Důležité info, proto ho opakuji znova: jakmile máte koupené zbraně, už nesmíte bojovat o otroky, protože by jste opotřebovávali zbraně (0,5 bodu za každý útok na otroka, nejprve klesají obranné a když nemáte, tak útočné zbraně) a to by Vás vyšlo dost draho!--------------------------------------------------------------------------------------------------

Zajímají-li Vás další možnosti výdělků v této hře, podívejte se na ostatní části tohoto návodu:


Máte dotazy ke hře? Napište mi. Můj nick ve hře je Zuzule, nebo pište na email: Zuzule79@seznam.cz